PLACE          FINISHER                                    TIME


    1    1 M20  James Laria, 28, Minneapolis, MN           21:17  

    2    1 M30  Jarrett rEed, 36, Edina, MN                22:33  

    3    2 M20  Drew Hirsch, 26, Inver Grove, MN           22:41  

    4    1 M50  Andrew Austin, 53, Saint Paul, MN          23:58  

    5    3 M20  Alex Troff, 23, Lonsdale, MN               24:48  

    6    1 W50  Barbie Johnson, 58*, Saint Paul, MN        25:02  

    7    4 M20  Randy Hirsch, 29, Stillwater, MN           25:05  

    8    2 M30  Mike Daugs, 39, Lino Lakes, MN             25:19  

    9    1 JrM  Carter Hahnfeldt, 16, Eagan, MN            25:49  

   10    1 W40  Sheila Larson, 45*, Stillwater, MN         26:30  

   11    2 JrM  Andrew Whisler, 12, Stillwater, MN         26:32  

   12    1 W30  Andrea Sandberg, 33*, Saint Paul, MN       27:03  

   13    1 W20  Melana Rosin, 25*, Prescott, WI            27:08  

   14    1 M40  Mark Fellows, 40, St. Paul Park, MN        27:22  

   15    3 M30  Matt Gutz, 34, Forest Lake, MN             27:23  

   16    2 W30  Katie Swor, 36*, North St Paul, MN         28:05  

   17    3 JrM  Noah Larson, 11, Stillwater, MN            28:29  

   18    1 M70  Lynn Gutz, 72, Scandia, MN                 28:37  

   19    2 M70  Rick Recker, 73, Minneapolis, MN           28:38  

   20    4 JrM  Matthew Whisler, 13, Stillwater, MN        29:07  

   21    3 W30  Angela Schaffer, 37*, Oakdale, MN          29:13  

   22    4 W30  Nicole Obrestad, 39*, Hugo, MN             29:30  

   23    5 W30  Jenni Stafki, 37*, Lino Lakes, MN          29:32  

   24    2 W40  Erica Nutzman, 41*, Saint Paul, MN         29:39  

   25    2 M40  Donny Thompson, 40, Saint Paul, MN         29:50  

   26    3 M40  Joe Tobritzhofer, 40, Oakdale, MN          29:51  

   27    5 M20  James Demko, 29, Cloquet, MN               30:10  

   28    2 W20  Emileigh Horn, 22*, Eagan, MN              30:30  

   29    6 M20  Shane McNally, 23, Eagan, MN               30:30  

   30    3 W40  Pamela Pilsner, 44*, Plymouth, MN          30:37  

   31    4 W40  Melissa Wosmek, 40*, Maple Grove, MN       30:40  

   32    3 W20  Julie McCarthy, 29*, Saint Paul, MN        31:02  

   33    5 W40  Mary Anderson, 43*, Oakdale, MN            31:26  

   34    4 M30  Michael Simmons II, 35, Eden Prairie, MN   31:33  

   35    1 JrW  Gabriella Whisler, 9*, Stillwater, MN      33:20  

   36    5 M30  Patrick King, 35, Edina, MN                35:02  

   37    1 W60  Vicki Plant, 68*, Maplewood, MN            35:31  

   38    4 M40  Brian Luther, 43, Rosemount, MN            36:01  

   39    6 M30  Matthew Wennerstrom, 36, Eagan, MN         36:02  

   40    6 W30  Beth Daugs, 38*, Lino Lakes, MN            36:42  

   41    7 W30  Laurie Gamache, 35*, Champlin, MN          36:56  

   42    2 W60  Mary Sue Williams, 64*, Oakdale, MN        43:04  

   43    8 W30  Brittany Hirsch, 32*, Stillwater, MN       47:22  

   44    9 W30  Amy Gutz, 34*, Forest Lake, MN             47:26  

   45    6 W40  Patty Tobritzhofer, 42*, Wyoming, MN       52:35  

   46    4 W20  Sara Carroll, 25*, Northfield, MN          55:02  

   47    5 W20  Emily Troff, 26*, Faribault, MN            55:02  

   48   10 W30  Audra Rawlings, 36*, Apple Valley, MN      55:42  

   49    3 M70  Terry Reyes, 71, Fridley, MN               58:18  

   50   11 W30  Alicia Johnson, 37*, Fridley, MN         1:00:31  

   51   12 W30  Marisa Reyes-Johnson, 39*, Fridley, MN   1:00:32  

   52   13 W30  Patti Langner, 35*, East Bethel, MN      1:08:17  

   53    7 M30  Phillip Lundquist, 32, South St Paul, MN 1:18:56